Partyzanci w walce o Niepodległość – Bąkowo 28.10.2023 – zapowiedź

A jakiż to lud,
Który broni swych trzód?
Jak przewinił, że nie pomógł żadnemu?
Jeżeli mieczem władnie
A stoi, to upadnie
I blaskowi się pokłoni złotemu.
Obnażę jego wstyd,
Spod sztandarów i kit
Oberwanych, twarz jego zawstydzę;
Bo on sam sobie płacił,
Z chwał się swoich zbogacił,
Kwiat swój wydał na ludu łodydze.

Juliusz Słowacki, Narodzie mój…, w. 31 – 42;

Rekonstrukcja historyczna i piknik powstańczy

Polska to kraj bogaty w historię i bohaterskie czasy walk o niepodległość. By uczcić naszych bohaterów oraz przybliżyć młodszym pokoleniom te ważne wydarzenia, zapraszamy Was na niezwykłe wydarzenie historyczne: „Partyzanci w walce o Niepodległość.” Będzie ono nie tylko okazją do przypomnienia naszej historii, ale także do przekazania jej dalej – przez odtworzenie klimatu minionych czasów i wspólne spędzenie czasu.

🚩 Data: Sobota, 28.10.2023

🕒 Godzina: 12:00

🏠 Miejsce: Park Sportowo-Rekreacyjny, ul. Otomińska 6, Bąkowo

Na to wydarzenie zapraszamy nie tylko miłośników historii, ale wszystkich, którzy cenią naszą niepodległość i chcą uczcić bohaterów przeszłości.

W programie:

  • Rekonstrukcja historyczna: o godzinie 12:00 rozpocznie się inscenizacja bitwy partyzanckiej, dzięki której przeniesiemy się w dawne, niespokojne czasy, by lepiej zrozumieć poświęcenie naszych przodków. Grupa Rekonstrukcji Historycznej „Gryf” pozwoli nam przeżyć emocje, które towarzyszyły dawniej walczącym.
  • Piknik powstańczy: Po intensywnej lekcji historii przyjdzie czas na wspólny posiłek na świeżym powietrzu, przygotowany przez Sołectwo Bąkowo. Będzie to również okazja do dyskusji na tematy okołohistoryczne i wspólnego spędzenia czasu.
  • Ognisko: Podczas wydarzenia planujemy też wspólne ognisko ze śpiewem pieśni patriotycznych, dzięki którym przeniesiemy się w czasie do dawnych wydarzeń.

Przyjdźcie, by razem z nami odkrywać tajemnice minionych lat dzięki wydarzeniu, które organizujemy wraz ze Szkołą Podstawową w Kowalach w ramach projektu „Kowale Kultury” przy wsparciu grupy rekonstrukcji historycznej „Gryf”. Wydarzenie zostało ufundowane w ramach projektu „Moje Miejsce na Ziemi” Fundacji Orlen.

🆓 Wstęp wolny!

Do zobaczenia 28.10.2023 w Parku Sportowo-Rekreacyjnym w Bąkowie. Razem uczcijmy naszych bohaterów i odkryjmy piękną historię Polski!